Licensed to Leone Timing and Results Services - Contractor License
                                       HY-TEK's Meet Manager 2/26/2017 04:15 PM
                    PSAC Indoor Track & Field Championships                    
      Mike Zafirovski Dome, Edinboro University  - 2/25/2017 to 2/26/2017      
                                    Results                                    
 
Women 60 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Gabrielle Ravotto         SO Seton Hill                7.68Q  3 
  2 Carly Petney              JR Indiana (Pa.)             7.73Q  1 
  3 Raven Russell             FR Indiana (Pa.)             7.75Q  4 
  4 Emily Horstman            FR Slippery Rock             7.76Q  2 
  5 Tiana Webster             FR East Stroudsburg          7.79q  2 
  6 Kelci Warshel             JR Pitt.-Johnstown           7.82q  1 
  7 Kelly Groth               FR Kutztown                  7.83q  1 
  8 Sarah Hunt                SR Shippensburg              7.84q  4 
  9 Jill Bertino              JR Shippensburg              7.85   3 
 10 Marissa Flim              SO East Stroudsburg          7.88   1 
 11 Alicia Collier            FR California (Pa.)          7.89   3 
 12 Lisa Kossmann             FR Edinboro                  7.90   2  7.896
 13 Jasmine Noble             FR West Chester              7.90   4  7.898
 14 Jessica Shomo             SR Clarion                   7.94   4 
 15 Courtney Ingold           JR Millersville              7.96   2 
 16 Aspen Gaita               SO East Stroudsburg          7.98   3  7.977
 17 Carli Dedics              JR Bloomsburg                7.98   3  7.979
 18 Courtney Taylor           JR West Chester              8.01   2  8.002
 19 Allison King              SO West Chester              8.01   3  8.009
 19 Julie Galante             SR Slippery Rock             8.01   4  8.009
 21 Brinn Doherty             FR Millersville              8.03   3 
 22 A'Leisha Clayton          FR Seton Hill                8.05   4  8.041
 23 Lindsay Sheehan           JR Shippensburg              8.05   3  8.043
 24 Alyson Hall               SO West Chester              8.06   1 
 25 Emily Magnant             JR West Chester              8.08   4  8.075
 26 Mary Ramsden              FR Shippensburg              8.08   2  8.080
 27 Amanda Batey              FR Clarion                   8.09   1 
 28 Morgan Dey                FR East Stroudsburg          8.11   1 
 29 Alexus Wike               SR West Chester              8.16   2 
 30 Emily Dubler              JR Indiana (Pa.)             8.20   4 
 31 Katie Klercker            JR Lock Haven                8.21   2 
 32 Alexis Ryan               FR West Chester              8.24   1 
 
Women 60 Meter Dash
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Gabrielle Ravotto         SO Seton Hill                7.67   10   
  2 Carly Petney              JR Indiana (Pa.)             7.75    8   
  3 Tiana Webster             FR East Stroudsburg          7.79    6   
  4 Emily Horstman            FR Slippery Rock             7.82    5   
  5 Raven Russell             FR Indiana (Pa.)             7.84    4   
  6 Sarah Hunt                SR Shippensburg              7.87    3   
  7 Kelly Groth               FR Kutztown                  7.88    2   
  8 Kelci Warshel             JR Pitt.-Johnstown           7.90    1   
 
Women 200 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Kennedy Evans             SR Slippery Rock            25.32q  1 
  2 Lisa Kossmann             FR Edinboro                 25.35q  4 
  3 Kelci Warshel             JR Pitt.-Johnstown          25.61q  1 
  4 Emily Horstman            FR Slippery Rock            25.62q  3 
  5 Alicia Collier            FR California (Pa.)         25.63q  2 
  6 Jill Bertino              JR Shippensburg             25.73q  2 
  7 Alyssa Barthelmes         SR Bloomsburg               25.74q  6 
  8 Clara Forney              SO Millersville             25.78q  3 
  9 Allison King              SO West Chester             25.80   7 
 10 Raven Russell             FR Indiana (Pa.)            25.82   4 
 11 Kelly Groth               FR Kutztown                 25.87   6 
 12 Ameriah Walters           SO Seton Hill               25.88   5 
 13 Tiana Webster             FR East Stroudsburg         25.90   1 
 14 Courtney Ingold           JR Millersville             25.92   5 
 15 Lindsay Sheehan           JR Shippensburg             26.10   5 
 16 Emily Magnant             JR West Chester             26.12   7 
 17 Jenny Bellefleur          SO Mansfield                26.14   7  26.133
 18 Alexis Ryan               FR West Chester             26.14   1  26.135
 19 Daivona Williams          SR Cheyney                  26.17   2 
 20 Nicole Boldosser          SR Kutztown                 26.18   4 
 21 Carli Dedics              JR Bloomsburg               26.21   2 
 22 Alyson Hall               SO West Chester             26.24   4 
 23 Tatiana Cloud             SR Clarion                  26.58   6 
 24 Katie Klercker            JR Lock Haven               26.60   6 
 25 Mary Ramsden              FR Shippensburg             26.62   3 
 26 Aniya Gibbs               JR Millersville             29.36   5 
 
Women 200 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
Finals
  1 Kennedy Evans             SR Slippery Rock            25.16   2  10   
  2 Alyssa Barthelmes         SR Bloomsburg               25.19   1   8   
  3 Lisa Kossmann             FR Edinboro                 25.35   2   6   
  4 Alicia Collier            FR California (Pa.)         25.46   1   5   
  5 Emily Horstman            FR Slippery Rock            25.67   2   4   
  6 Clara Forney              SO Millersville             25.81   1   3   
  7 Jill Bertino              JR Shippensburg             25.83   1   2   
  8 Kelci Warshel             JR Pitt.-Johnstown          25.85   2   1   
 
Women 400 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Kirsten O'Malley          SO Bloomsburg               57.49q  1 
  2 Alyssa Barthelmes         SR Bloomsburg               57.73q  5 
  3 Ashley Stewart            FR Kutztown                 58.15q  5 
  4 Heather Sternby           JR Indiana (Pa.)            58.17q  4 
  5 Dior Alston               FR Shippensburg             58.56q  4 
  6 Tatiana Cloud             SR Clarion                  58.66q  1 
  7 Aniya Gibbs               JR Millersville             58.69q  5 
  8 Cirsten Kelly             FR Shippensburg             58.71q  2 
  9 Kiana Tucker              JR Shippensburg             58.77   3 
 10 Caroline McLaughlin       JR West Chester             59.00   4 
 11 Nicole Boldosser          SR Kutztown                 59.15   3 
 12 Dara Lindsey              SR West Chester             59.27   2 
 13 Aerial Dukes              JR Slippery Rock            59.56   3 
 14 Emilia Ricciuti           SR California (Pa.)         59.75   4 
 15 Courtney Corban           SR Clarion                1:00.22   1 
 16 Sarah Johnson             FR Seton Hill             1:00.23   2 
 17 Rachel Fleming            SO Pitt.-Johnstown        1:00.29   5 
 18 Shante Dorin              SO East Stroudsburg       1:00.47   2 
 19 Samantha Szewczak         SR Lock Haven             1:00.48   5 
 20 DeJanee Fells             SO West Chester           1:00.73   3 
 21 Cassidy Barshinger        JR Lock Haven             1:01.29   1 
 22 Leiana Dean               SO East Stroudsburg       1:01.82   4 
 23 Courtney Nunley           FR Slippery Rock          1:03.24   3 
 24 Sophia Carabba            FR Shippensburg           1:03.62   2 
 25 Eve Gardner               JR Edinboro               1:06.89   1 
 
Women 400 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
Finals
  1 Kirsten O'Malley          SO Bloomsburg               57.17   2  10   
  2 Alyssa Barthelmes         SR Bloomsburg               57.32   2   8   
  3 Heather Sternby           JR Indiana (Pa.)            57.48   2   6   
  4 Ashley Stewart            FR Kutztown                 57.73   2   5   
  5 Tatiana Cloud             SR Clarion                  58.43   1   4   
  6 Aniya Gibbs               JR Millersville             58.48   1   3   
  7 Dior Alston               FR Shippensburg             59.37   1   2   
  8 Cirsten Kelly             FR Shippensburg             59.58   1   1   
 
Women 800 Meter Run
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Summer Hill               JR California (Pa.)       2:14.89   3  10   
  2 Allison Lewis             JR West Chester           2:16.78   3   8   
  3 Caitlyn Janeda            JR Slippery Rock          2:17.91   3   6   
  4 Teresa Ortiz              SR Bloomsburg             2:17.98   3   5   
  5 Kaylyn West               JR East Stroudsburg       2:18.27   3   4   
  6 Lauren Toth               SR East Stroudsburg       2:18.61   3   3   
  7 Laura Slavich             FR West Chester           2:19.20   3   2   
  8 Rachel Fleming            SO Pitt.-Johnstown        2:19.67   2   1   
  9 Emily Dusellier           SR West Chester           2:19.96   3 
 10 Stephanie Heming          JR Indiana (Pa.)          2:19.97   1 
 11 Amber Csrenko             SR Bloomsburg             2:20.73   1 
 12 Kate Woolam               FR West Chester           2:20.77   2 
 13 Hope Decker               JR East Stroudsburg       2:21.21   2 
 14 Jessica Jones             FR Indiana (Pa.)          2:21.22   1 
 15 Jaclyn Reinbold           SO California (Pa.)       2:21.23   2 
 16 Erin Callaghan            SO Kutztown               2:21.64   2 
 17 Danielle Tarr             SR Clarion                2:21.69   1 
 18 Erin Brady                FR East Stroudsburg       2:21.74   2 
 19 Madison Mimnaugh          FR Bloomsburg             2:21.76   1 
 20 Pia Briger                FR Edinboro               2:22.32   2 
 21 Abbey Lang                SO Edinboro               2:22.70   1 
 22 Diana Dunn                FR West Chester           2:22.89   1 
 23 Kacey Raible              FR Slippery Rock          2:23.58   1 
 24 Madison Przicina          SO Slippery Rock          2:31.31   2 
 
Women 1 Mile Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Summer Hill               JR California (Pa.)       4:52.68   10   
  2 Julie Friend              JR California (Pa.)       4:55.61    8   
  3 Casey Norton              SR Shippensburg           4:57.95    6   
  4 Teresa Ortiz              SR Bloomsburg             5:00.05    5   
  5 Keelan McDonald           SR Bloomsburg             5:10.55    4   
  6 Diana Dunn                FR West Chester           5:11.47    3   
  7 Abigale Peters            SO Edinboro               5:12.37    2   
  8 Kenzie Jones              SO Mansfield              5:13.02    1   
  9 Melissa Rains             SR Slippery Rock          5:15.63  
 10 Samantha Young            JR East Stroudsburg       5:15.67  
 11 Skye Christian            FR Seton Hill             5:19.43  
 12 Rachel Eidson             FR East Stroudsburg       5:19.54  
 13 Abigail Farrell           SR Shippensburg           5:20.83  
 14 Madison Thrasher          SO California (Pa.)       5:55.27  
 
Women 3000 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Hannah Boudreau           JR Bloomsburg            10:02.09   10   
  2 Julie Friend              JR California (Pa.)      10:05.30    8   
  3 Teresa Ortiz              SR Bloomsburg            10:16.44    6   
  4 Stephanie Bresadola       SO Kutztown              10:16.68    5   
  5 Tori Fulkroad             JR Pitt.-Johnstown       10:16.99    4   
  6 Jessica Quesenberry       SR Bloomsburg            10:21.74    3   
  7 Jenna Lezanic             SR Indiana (Pa.)         10:22.42    2   
  8 Keelan McDonald           SR Bloomsburg            10:23.05    1   
  9 Alexis Dongvort           SO Kutztown              10:25.28  
 10 Jacqueline Kinkead        SO Shippensburg          10:33.63  
 11 Sarah Taylor              JR Seton Hill            10:36.54  
 12 Bryanna Dissinger         JR Shippensburg          10:42.14  
 13 Kaylyn West               JR East Stroudsburg      10:43.23  
 14 Morgan Ilgenfritz         JR Bloomsburg            10:44.58  
 15 Marina Eberhart           JR Bloomsburg            10:47.94  
 16 Amanda Shultz             FR Lock Haven            10:57.69  
 17 Makena Felts              JR Indiana (Pa.)         11:00.08  
 18 Samantha Young            JR East Stroudsburg      11:08.34  
 
Women 5000 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Casey Norton              SR Shippensburg          17:10.74   10   
  2 Julie Friend              JR California (Pa.)      17:34.36    8   
  3 Hannah Boudreau           JR Bloomsburg            17:39.54    6   
  4 Tori Fulkroad             JR Pitt.-Johnstown       17:44.48    5   
  5 Jenna Lezanic             SR Indiana (Pa.)         17:52.09    4   
  6 Bryanna Dissinger         JR Shippensburg          17:53.46    3   
  7 Keelan McDonald           SR Bloomsburg            17:53.73    2   
  8 Alexis Dongvort           SO Kutztown              17:54.18    1   
  9 Kenzie Jones              SO Mansfield             18:03.72  
 10 Sarah Taylor              JR Seton Hill            18:08.31  
 11 Amanda Shultz             FR Lock Haven            18:19.96  
 12 Caitlyn Padgett           FR Seton Hill            18:20.61  
 13 Morgan Ilgenfritz         JR Bloomsburg            18:26.29  
 14 Makena Felts              JR Indiana (Pa.)         18:45.48  
 15 Marina Eberhart           JR Bloomsburg            18:51.46  
 16 Allison McCurry           SR Mansfield             18:53.75  
 17 Kayce Bobnar              SO Clarion               18:55.16  
 18 Caroline Stickley         FR Lock Haven            18:58.11  
 19 Allison Grose             SR Lock Haven            19:00.01  
 20 Jackie Kleinschrodt       SR Seton Hill            19:07.13  
 21 Danielle Vensel           SR Clarion               19:33.85  
 -- Kirsten Anderson          JR Mansfield                  DNF  
 
Women 60 Meter Hurdles
===================================================================
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Aspen Gaita               SO East Stroudsburg          8.63Q  2 
  2 Kennedy Evans             SR Slippery Rock             8.71Q  3 
  3 Danielle Sciremammano     JR Shippensburg              8.79Q  1 
  4 Kelci Warshel             JR Pitt.-Johnstown           8.87q  1 
  5 Jenna Bracken             SR Slippery Rock             8.99q  3 
  6 Jada Wilson               SO Indiana (Pa.)             9.04q  2  9.034
  7 Sarah Garner              SR West Chester              9.04q  2  9.038
  8 Angela McCowin            SR Seton Hill                9.05q  1 
  9 Sophie Mazza              JR Slippery Rock             9.08   1 
 10 Kadin Hinish              FR Slippery Rock             9.13   2 
 11 Rashana Tompkins          SO Lock Haven                9.16   3 
 12 Katelyn Stebbins          SO Seton Hill                9.24   3 
 13 Jessica Milligan          FR Bloomsburg                9.35   2 
 14 Taylor Pugh               SO West Chester              9.37   3 
 15 Brandie Tartza            SR East Stroudsburg          9.41   2 
 16 Caroline McLaughlin       JR West Chester              9.53   1 
 17 Kelley Stuetz             SR East Stroudsburg          9.66   2 
 18 Teri Stoner               JR Shippensburg              9.67   1 
 19 Joanne Mason              SO Kutztown                 10.12   3 
 
Women 60 Meter Hurdles
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Aspen Gaita               SO East Stroudsburg          8.54   10   
  2 Kennedy Evans             SR Slippery Rock             8.62    8   
  3 Danielle Sciremammano     JR Shippensburg              8.72    6   
  4 Kelci Warshel             JR Pitt.-Johnstown           8.91    5   
  5 Jenna Bracken             SR Slippery Rock             8.98    4   
  6 Jada Wilson               SO Indiana (Pa.)             9.05    3   
  7 Angela McCowin            SR Seton Hill                9.06    2   
  8 Sarah Garner              SR West Chester              9.07    1   
 
Women 4x400 Meter Relay
==========================================================================
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Slippery Rock                                       3:55.63   3  10   
     1) Aerial Dukes JR                 2) Emily Horstman FR              
     3) Katie Teed JR                   4) Kennedy Evans SR               
  2 Bloomsburg                                          3:56.26   3   8   
     1) Sarah Gottschalk JR             2) Lauren Rivera JR               
     3) Alyssa Barthelmes SR            4) Kirsten O'Malley SO            
  3 West Chester                                        3:56.35   3   6   
     1) Allison Lewis JR                2) Caroline McLaughlin JR         
     3) Emily Magnant JR                4) Dara Lindsey SR                
  4 Shippensburg                                        3:57.99   3   5   
     1) Kiana Tucker JR                 2) Jill Bertino JR                
     3) Dior Alston FR                  4) Cirsten Kelly FR               
  5 Kutztown                                            3:58.71   2   4   
     1) Nicole Boldosser SR             2) Erin Callaghan SO              
     3) Kelly Groth FR                  4) Ashley Stewart FR              
  6 East Stroudsburg                                    3:59.87   3   3   
     1) Victoria Matthews SO            2) Arianna Ventura SO             
     3) Shante Dorin SO                 4) Aspen Gaita SO                 
  7 Lock Haven                                          4:02.23   2   2   
     1) Chloe Wagner FR                 2) Cassidy Barshinger JR          
     3) Samantha Szewczak SR            4) Lydia Werner FR                
  8 Seton Hill                                          4:02.33   2   1   
     1) Gabrielle Ravotto SO            2) Sarah Johnson FR               
     3) Nichelle McMillian SR           4) Ameriah Walters SO             
  9 California (Pa.)                                    4:03.22   1 
     1) Alicia Collier FR               2) Summer Hill JR                 
     3) Emilia Ricciuti SR              4) Arrion Sorrell SO              
 10 Indiana (Pa.)                                       4:03.36   2 
     1) Heather Sternby JR              2) Emily Dubler JR                
     3) Jada Wilson SO                  4) Stephanie Heming JR            
 11 Clarion                                             4:04.95   2 
     1) Courtney Corban SR              2) Danielle Tarr SR               
     3) Nicole Young SO                 4) Tatiana Cloud SR               
 12 Edinboro                                            4:10.20   1 
     1) Pia Briger FR                   2) Eve Gardner JR                 
     3) Abbey Lang SO                   4) Lisa Kossmann FR               
 
Women 4x800 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 West Chester                                        9:24.80   10   
     1) Emily Dusellier SR              2) Laura Slavich FR               
     3) Allison Lewis JR                4) Kate Woolam FR                 
  2 East Stroudsburg                                    9:27.23    8   
     1) Erin Brady FR                   2) Hope Decker JR                 
     3) Victoria Matthews SO            4) Lauren Toth SR                 
  3 Slippery Rock                                       9:31.15    6   
     1) Madison Przicina SO             2) Kacey Raible FR                
     3) Melissa Rains SR                4) Caitlyn Janeda JR              
  4 Shippensburg                                        9:44.76    5   
     1) Sophia Carabba FR               2) Abby Lee FR                    
     3) Tatiana Purnell SO              4) Kiana Tucker JR                
  5 Bloomsburg                                          9:45.86    4   
     1) Amber Csrenko SR                2) Madison Mimnaugh FR            
     3) Teresa Ortiz SR                 4) Lauren Rivera JR               
  6 Indiana (Pa.)                                       9:51.15    3   
     1) Stephanie Heming JR             2) Jessica Jones FR               
     3) Morgan Gimigliano SO            4) Jada Wilson SO                 
  7 Edinboro                                            9:52.66    2   
     1) Pia Briger FR                   2) Abbey Lang SO                  
     3) Emily Peters SO                 4) Marylouise Lindner FR          
  8 Clarion                                             9:54.79    1   
     1) Danielle Tarr SR                2) Rikki Brumbaugh JR             
     3) Kelsey Murray SR                4) Maria Snyder SO                
  9 Kutztown                                            9:55.78  
     1) Stephanie Bresadola SO          2) Erin Callaghan SO              
     3) Lindsay Hoffman FR              4) Julie Stratton SO              
 10 California (Pa.)                                   10:04.29  
     1) Katherine Burgess JR            2) Alyson Pierce SO               
     3) Jaclyn Reinbold SO              4) Madison Thrasher SO            
 11 Seton Hill                                         10:07.12  
     1) Megan Weinreber SR              2) Hannah Bursic SO               
     3) Sarah Taylor JR                 4) Skye Christian FR              
 12 Pitt.-Johnstown                                    10:21.36  
     1) Ashley Thompson SO              2) Gina Trulick JR                
     3) Heather Paynter FR              4) Alyssa Pagano SR               
 13 Lock Haven                                         10:29.77  
     1) Sarah Wirth SR                  2) Bryn Trout FR                  
     3) Rachel Grow FR                  4) Morgan Sutton SO               
 
Women Distance Medley
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 California (Pa.)                                   11:54.88   10   
     1) Julie Friend JR                 2) Summer Hill JR                 
     3) Jaclyn Reinbold SO              4) Emilia Ricciuti SR             
  2 West Chester                                       12:19.30    8   
     1) Diana Dunn FR                   2) Kate Woolam FR                 
     3) Alexis Ryan FR                  4) Laura Slavich FR               
  3 Bloomsburg                                         12:21.61    6   
     1) Sarah Gottschalk JR             2) Amber Csrenko SR               
     3) Madison Mimnaugh FR             4) Jessica Quesenberry SR         
  4 Kutztown                                           12:28.20    5   
     1) Stephanie Bresadola SO          2) Erin Callaghan SO              
     3) Lindsay Hoffman FR              4) Julie Stratton SO              
  5 East Stroudsburg                                   12:34.57    4   
     1) Rachel Eidson FR                2) Arianna Ventura SO             
     3) Samantha Young JR               4) Kaylyn West JR                 
  6 Edinboro                                           12:38.09    3   
     1) Abbey Lang SO                   2) Eve Gardner JR                 
     3) Pia Briger FR                   4) Abigale Peters SO              
  7 Slippery Rock                                      12:57.75    2   
     1) Makaila Banka FR                2) Brianna Witherel FR            
     3) Courtney Nunley FR              4) Kaylee Haberkam SR             
  8 Seton Hill                                         12:58.84    1   
     1) Deirdre Sheets JR               2) Rachel Reese FR                
     3) Hannah Bursic SO                4) Skye Christian FR              
  9 Shippensburg                                       13:04.71  
     1) Abigail Farrell SR              2) Abby Lee FR                    
     3) Sophia Carabba FR               4) Lindsey Gerlach SO             
 10 Pitt.-Johnstown                                    13:17.20  
     1) Alyssa Pagano SR                2) Gina Trulick JR                
     3) Rachel Fleming SO               4) Ashley Thompson SO             
 11 Lock Haven                                         13:22.60  
     1) Sarah Wirth SR                  2) Chloe Wagner FR                
     3) Rachel Grow FR                  4) Amanda Hassinger FR            
 12 Clarion                                            14:24.99  
     1) Maria Snyder SO                 2) Letizia Collini FR             
     3) Nicole Young SO                 4) Kelsey Murray SR               
 
Women High Jump
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 McKenzie Fagan            JR Kutztown                 1.71m    5-07.25  10   
  2 Victoria Matthews         SO East Stroudsburg         1.68m    5-06.00   7   
  2 Joselyn Estrada-Pascual   SR Bloomsburg               1.68m    5-06.00   7   
  4 Kaitlyn Germanoski        SO Seton Hill               1.65m    5-05.00   5   
  5 Shelby Samuels            SO Kutztown                 1.65m    5-05.00   4   
  6 Aspen Gaita               SO East Stroudsburg         1.62m    5-03.75   3   
  7 Erica-Lyn Russell         SO Cheyney                  1.59m    5-02.50   2   
  8 Sarah Smith               FR East Stroudsburg         1.59m    5-02.50   0.50
  8 Carly Gregas              SO East Stroudsburg         1.59m    5-02.50   0.50
 10 Jonteal Hasty             SO Seton Hill               1.59m    5-02.50 
 10 Kali Dawson               SO Shippensburg             1.59m    5-02.50 
 12 Amanda Simone             JR Bloomsburg               1.56m    5-01.25 
 12 Katie Lippincott          SO Pitt.-Johnstown          1.56m    5-01.25 
 14 Holly Szita               SO West Chester             1.56m    5-01.25 
 15 Brittany Lewis            JR Lock Haven               1.51m    4-11.50 
 15 Sabrina Anderson          SR Slippery Rock            1.51m    4-11.50 
 17 Madelyne Pasteka          SO Shippensburg             1.51m    4-11.50 
 17 Rebecca Tooker            SR Kutztown                 1.51m    4-11.50 
 17 Jada Wilson               SO Indiana (Pa.)            1.51m    4-11.50 
 20 Lydia Werner              FR Lock Haven               1.51m    4-11.50 
 21 Angela McCowin            SR Seton Hill               1.46m    4-09.50 
 -- Erica Helm                SO Shippensburg                NH            
 
Women Pole Vault
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Courtney McQuaide         JR Slippery Rock            3.77m   12-04.50  10   
  2 Madeline Marshall         FR Slippery Rock            3.77m   12-04.50   8   
  3 Maria Darling             JR Slippery Rock            3.67m   12-00.50   6   
  4 Kali Hepner               JR Shippensburg             3.57m   11-08.50   4   
  4 Charlsie Bowen            JR Mansfield                3.57m   11-08.50   4   
  4 Elizabeth Coppella        JR Indiana (Pa.)            3.57m   11-08.50   4   
  7 Megan Matrisciano         SR Slippery Rock            3.57m   11-08.50   2   
  8 Erin Harman               JR Millersville             3.57m   11-08.50   1   
  9 Molly Regan               JR Edinboro                 3.47m   11-04.50 
 10 Julia Schuler             SO Slippery Rock            3.47m   11-04.50 
 11 Jennifer Dibert           SR Indiana (Pa.)            3.47m   11-04.50 
 12 Erika Thomas              FR Slippery Rock            3.37m   11-00.75 
 13 Katherine Lynch           SO West Chester             3.37m   11-00.75 
 14 Katie Seegert             FR Kutztown                 3.22m   10-06.75 
 15 Erin Winters              FR Millersville             3.22m   10-06.75 
 16 Emily Wicker              SR Shippensburg             3.22m   10-06.75 
 -- Samantha Lowery           SO West Chester                NH            
 -- Brandie Tartza            SR East Stroudsburg            NH            
 -- Anecia Alexaki            JR Kutztown                    NH            
 
Women Long Jump
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Sarah Hunt                SR Shippensburg             5.91m   19-04.75  10   
  2 Kaylee Caruso             SR Bloomsburg               5.89m   19-04.00   8   
  3 Kirsten O'Malley          SO Bloomsburg               5.71m   18-09.00   6   
  4 Danielle Sciremammano     JR Shippensburg             5.57m   18-03.25   5   
  5 Abby Wagner               SO Shippensburg             5.52m   18-01.50   4   
  6 Aspen Gaita               SO East Stroudsburg         5.42m   17-09.50   3   
  7 Gabrielle Ravotto         SO Seton Hill               5.31m   17-05.25   2   
  8 Cheyenne Troutman         SO Slippery Rock            5.29m   17-04.25   1   
  9 Sarah Kosenske            JR West Chester             5.21m   17-01.25 
 10 Kaila Cannon              SO California (Pa.)         5.20m   17-00.75 
 11 Kailah Holmes             JR California (Pa.)         5.14m   16-10.50 
 12 Nichelle McMillian        SR Seton Hill               5.11m   16-09.25 
 12 Brinn Doherty             FR Millersville             5.11m   16-09.25 
 14 Olivia Lee                SO Shippensburg             5.10m   16-08.75 
 15 Kadin Hinish              FR Slippery Rock            4.99m   16-04.50 
 16 Alyssa Sitch              JR Shippensburg             4.97m   16-03.75 
 17 Kay Liebl                 FR Millersville             4.95m   16-03.00 
 18 Carleigh Greco            FR West Chester             4.75m   15-07.00 
 19 Jessica Shomo             SR Clarion                  4.66m   15-03.50 
 
Women Triple Jump
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Sarah Hunt                SR Shippensburg            12.03m   39-05.75  10   
  2 Abby Wagner               SO Shippensburg            11.95m   39-02.50   8   
  3 Nichelle McMillian        SR Seton Hill              11.81m   38-09.00   6   
  4 Sarah Kosenske            JR West Chester            11.78m   38-07.75   5   
  5 Kirsten O'Malley          SO Bloomsburg              11.69m   38-04.25   4   
  6 Kaila Cannon              SO California (Pa.)        11.68m   38-04.00   3   
  7 Brooke Smay               SR Indiana (Pa.)           11.59m   38-00.25   2   
  8 Kailah Holmes             JR California (Pa.)        11.53m   37-10.00   1   
  9 Kaylee Caruso             SR Bloomsburg              11.40m   37-05.00 
 10 Taylor Pugh               SO West Chester            11.22m   36-09.75 
 11 Olivia Embleton           FR West Chester            11.05m   36-03.00 
 12 Kia Clayton               SO Pitt.-Johnstown         11.03m   36-02.25 
 13 Joanne Mason              SO Kutztown                10.97m   36-00.00 
 14 Sarah Smith               FR East Stroudsburg        10.91m   35-09.50 
 15 Amanda Simone             JR Bloomsburg              10.81m   35-05.75 
 16 Katelyn Stebbins          SO Seton Hill              10.80m   35-05.25 
 17 Erica Enarusai            SR Pitt.-Johnstown         10.60m   34-09.50 
 18 Olivia Lee                SO Shippensburg            10.53m   34-06.75 
 19 Asia Broadus              FR Slippery Rock           10.48m   34-04.75 
 20 Alyssa Sitch              JR Shippensburg            10.33m   33-10.75 
 21 Amanda Aulenbach          FR Bloomsburg               9.88m   32-05.00 
 -- Tonni Melendez            JR Pitt.-Johnstown           FOUL            
 
Women Shot Put
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Tamara Ovejera            SR Shippensburg            14.64m   48-00.50  10   
  2 Jada Phillips             SR Cheyney                 14.25m   46-09.00   8   
  3 Sunflower Greene          SO Millersville            14.17m   46-06.00   6   
  4 Gabby Schultz             SO Edinboro                13.73m   45-00.50   5   
  5 Lexi Stevenson            SO Seton Hill              13.72m   45-00.25   4   
  6 Macey Tanseco             JR Kutztown                13.35m   43-09.75   3   
  7 Ava Bonetti               JR Shippensburg            13.10m   42-11.75   2   
  8 Paige Shirk               JR Shippensburg            13.10m   42-11.75   1   
  9 Kari Steuer               JR Clarion                 12.93m   42-05.25 
 10 Anna Frengel              JR Slippery Rock           12.31m   40-04.75 
 11 Deja Loose                SO Millersville            12.25m   40-02.25 
 12 Kelci Yale                JR Slippery Rock           12.18m   39-11.50 
 13 Kathryn Broach            FR Edinboro                12.08m   39-07.75 
 14 Rachel Hohenwarter        SR Mansfield               11.77m   38-07.50 
 15 Crystal Hartman           FR Shippensburg            11.57m   37-11.50 
 16 Erin Doherty              JR Shippensburg            11.42m   37-05.75 
 17 Carrisa Wehr              FR Kutztown                11.28m   37-00.25 
 18 Abby Way                  FR Slippery Rock           11.23m   36-10.25 
 19 Samantha Seaburn          FR Edinboro                11.22m   36-09.75 
 20 Alexis Schuldes           FR East Stroudsburg        11.08m   36-04.25 
 21 Olivia Onal               FR East Stroudsburg        10.71m   35-01.75 
 22 Jasmine Uzzell            FR East Stroudsburg        10.70m   35-01.25 
 23 Barbara Grossov           FR East Stroudsburg        10.26m   33-08.00 
 24 Me'Saj Closs              FR East Stroudsburg        10.14m   33-03.25 
 25 Katie Brest               SO Clarion                  9.74m   31-11.50 
 -- Jessica Beal              JR Seton Hill                FOUL            
 
Women Weight Throw 20 lb.
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Adrienne Puglia           SR Lock Haven              17.15m   56-03.25  10   
  2 Tamara Ovejera            SR Shippensburg            17.07m   56-00.00   8   
  3 Gabby Schultz             SO Edinboro                15.83m   51-11.25   6   
  4 Ashley Petre              SO Kutztown                15.56m   51-00.75   5   
  5 Paige Shirk               JR Shippensburg            15.54m   51-00.00   4   
  6 Sunflower Greene          SO Millersville            15.17m   49-09.25   3   
  7 Madison Martin            FR Millersville            15.00m   49-02.50   2   
  8 Me'Saj Closs              FR East Stroudsburg        14.61m   47-11.25   1   
  9 Amanda Myers              SO Millersville            14.45m   47-05.00 
 10 Ava Bonetti               JR Shippensburg            14.43m   47-04.25 
 11 Summer Murray             JR Clarion                 14.23m   46-08.25 
 12 Erin Doherty              JR Shippensburg            14.08m   46-02.50 
 13 Kelci Yale                JR Slippery Rock           14.02m   46-00.00 
 14 Stephanie Williams        SO Lock Haven              13.84m   45-05.00 
 15 Caroline McMahon          JR Slippery Rock           13.63m   44-08.75 
 16 Deja Loose                SO Millersville            13.62m   44-08.25 
 17 Anna Frengel              JR Slippery Rock           13.44m   44-01.25 
 18 Samantha Seaburn          FR Edinboro                13.32m   43-08.50 
 19 Rachael Sullivan          JR Bloomsburg              13.28m   43-07.00 
 20 Neely Parsons             SO Edinboro                13.21m   43-04.25 
 21 Hannah Masenheimer        JR Bloomsburg              13.10m   42-11.75 
 22 Rachel Hohenwarter        SR Mansfield               13.02m   42-08.75 
 23 Olivia Onal               FR East Stroudsburg        12.89m   42-03.50 
 24 Jessica Beal              JR Seton Hill              12.83m   42-01.25 
 25 Sam Giangrasso            FR East Stroudsburg        12.57m   41-03.00 
 26 Alexis Schuldes           FR East Stroudsburg        11.66m   38-03.25 
 27 Katie Brest               SO Clarion                 11.61m   38-01.25 
 28 Abby Way                  FR Slippery Rock           11.03m   36-02.25 
 
Indoor Pentathlon: #5 Women 800 Meter Run Indoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Lydia Werner              FR Lock Haven             2:23.40     778
  2 Michayla Weitman          SO East Stroudsburg       2:30.62     685
  3 Sabrina Anderson          SR Slippery Rock          2:36.34     616
  4 Angela McCowin            SR Seton Hill             2:36.70     611
  5 Alexis Palfey             JR Lock Haven             2:36.98     608
  6 McKenzie Fagan            JR Kutztown               2:38.47     591
  7 Caroline DiJiosia         SO West Chester           2:39.59     578
  8 Autumn Crouse             SR Kutztown               2:40.87     563
  9 Kali Dawson               SO Shippensburg           2:42.81     541
 10 Erica Helm                SO Shippensburg           2:42.88     540
 11 Sarah Garner              SR West Chester           2:44.63     521
 12 Madie Tropp               JR Millersville           2:44.89     518
 13 Sarah Toy                 FR Edinboro               2:47.30     492
 14 Katie Lippincott          SO Pitt.-Johnstown        2:48.89     475
 15 Halle Leinhart            FR Edinboro               2:49.99     464
 
Indoor Pentathlon: #1 Women 60 Meter Hurdles Indoor Pentathlon
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Angela McCowin            SR Seton Hill                8.98   4    914
  2 Lydia Werner              FR Lock Haven                9.18   4    873
  3 Sarah Garner              SR West Chester              9.23   4    862
  4 Madie Tropp               JR Millersville              9.27   3    854
  5 Caroline DiJiosia         SO West Chester              9.33   2    842
  6 Sabrina Anderson          SR Slippery Rock             9.37   1    834
  7 Autumn Crouse             SR Kutztown                  9.47   4    814
  8 Erica Helm                SO Shippensburg              9.52   3    804
  9 Kali Dawson               SO Shippensburg              9.64   3    781
 10 McKenzie Fagan            JR Kutztown                  9.79   1    752
 11 Michayla Weitman          SO East Stroudsburg          9.92   2    727
 12 Alexis Palfey             JR Lock Haven                9.96   2    720
 13 Sarah Toy                 FR Edinboro                 10.00   3    712
 14 Kaelyn Keane              JR Slippery Rock            10.35   2    648
 15 Katie Lippincott          SO Pitt.-Johnstown          10.69   1    589
 16 Halle Leinhart            FR Edinboro                 11.31   1    487
 
Indoor Pentathlon: #2 Women High Jump Indoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 McKenzie Fagan            JR Kutztown                 1.69m    5-06.50    842
  2 Sabrina Anderson          SR Slippery Rock            1.63m    5-04.25    771
  3 Kali Dawson               SO Shippensburg             1.60m    5-03.00    736
  4 Katie Lippincott          SO Pitt.-Johnstown          1.57m    5-01.75    701
  4 Alexis Palfey             JR Lock Haven               1.57m    5-01.75    701
  4 Erica Helm                SO Shippensburg             1.57m    5-01.75    701
  7 Angela McCowin            SR Seton Hill               1.54m    5-00.50    666
  8 Lydia Werner              FR Lock Haven               1.51m    4-11.50    632
  9 Madie Tropp               JR Millersville             1.48m    4-10.25    599
  9 Autumn Crouse             SR Kutztown                 1.48m    4-10.25    599
 11 Sarah Garner              SR West Chester             1.45m    4-09.00    566
 11 Caroline DiJiosia         SO West Chester             1.45m    4-09.00    566
 13 Michayla Weitman          SO East Stroudsburg         1.42m    4-07.75    534
 14 Kaelyn Keane              JR Slippery Rock            1.39m    4-06.75    502
 15 Sarah Toy                 FR Edinboro                 1.36m    4-05.50    470
 16 Halle Leinhart            FR Edinboro                 1.33m    4-04.25    439
 
Indoor Pentathlon: #4 Women Long Jump Indoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Michayla Weitman          SO East Stroudsburg         4.91m   16-01.50    535
  2 Angela McCowin            SR Seton Hill               4.90m   16-01.00    532
  3 McKenzie Fagan            JR Kutztown                 4.85m   15-11.00    519
  4 Sabrina Anderson          SR Slippery Rock            4.83m   15-10.25    514
  5 Erica Helm                SO Shippensburg             4.75m   15-07.00    492
  6 Lydia Werner              FR Lock Haven               4.74m   15-06.75    490
  7 Caroline DiJiosia         SO West Chester             4.69m   15-04.75    477
  8 Kali Dawson               SO Shippensburg             4.68m   15-04.25    474
  9 Alexis Palfey             JR Lock Haven               4.67m   15-04.00    472
 10 Sarah Garner              SR West Chester             4.66m   15-03.50    469
 11 Katie Lippincott          SO Pitt.-Johnstown          4.58m   15-00.50    448
 11 Autumn Crouse             SR Kutztown                 4.58m   15-00.50    448
 13 Sarah Toy                 FR Edinboro                 4.38m   14-04.50    398
 14 Madie Tropp               JR Millersville             4.24m   13-11.00    364
 15 Halle Leinhart            FR Edinboro                 4.10m   13-05.50    331
 16 Kaelyn Keane              JR Slippery Rock            4.03m   13-02.75    315
 
Indoor Pentathlon: #3 Women Shot Put Indoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Sabrina Anderson          SR Slippery Rock            9.81m   32-02.25    517
  2 Katie Lippincott          SO Pitt.-Johnstown          9.68m   31-09.25    509
  3 Erica Helm                SO Shippensburg             9.55m   31-04.00    500
  4 Kaelyn Keane              JR Slippery Rock            9.40m   30-10.25    490
  5 Angela McCowin            SR Seton Hill               9.26m   30-04.75    481
  6 Alexis Palfey             JR Lock Haven               9.02m   29-07.25    465
  7 Sarah Garner              SR West Chester             8.91m   29-02.75    458
  8 Halle Leinhart            FR Edinboro                 8.78m   28-09.75    450
  9 Lydia Werner              FR Lock Haven               8.28m   27-02.00    417
 10 Caroline DiJiosia         SO West Chester             8.04m   26-04.50    402
 11 McKenzie Fagan            JR Kutztown                 7.97m   26-01.75    397
 12 Autumn Crouse             SR Kutztown                 7.88m   25-10.25    392
 13 Michayla Weitman          SO East Stroudsburg         7.87m   25-10.00    391
 14 Sarah Toy                 FR Edinboro                 7.72m   25-04.00    381
 15 Kali Dawson               SO Shippensburg             7.58m   24-10.50    372
 16 Madie Tropp               JR Millersville             6.92m   22-08.50    330
 
Women Indoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Sabrina Anderson          SR Slippery Rock             3252   10   
  2 Angela McCowin            SR Seton Hill                3204    8   
  3 Lydia Werner              FR Lock Haven                3190    6   
  4 McKenzie Fagan            JR Kutztown                  3101    5   
  5 Erica Helm                SO Shippensburg              3037    4   
  6 Alexis Palfey             JR Lock Haven                2966    3   
  7 Kali Dawson               SO Shippensburg              2904    2   
  8 Sarah Garner              SR West Chester              2876    1   
  9 Michayla Weitman          SO East Stroudsburg          2872  
 10 Caroline DiJiosia         SO West Chester              2865  
 11 Autumn Crouse             SR Kutztown                  2816  
 12 Katie Lippincott          SO Pitt.-Johnstown           2722  
 13 Madie Tropp               JR Millersville              2665  
 14 Sarah Toy                 FR Edinboro                  2453  
 15 Halle Leinhart            FR Edinboro                  2171  
 
Women Indoor Pentathlon
                            Points      60H       HJ       SP       LJ      800
    ---------------------------------------------------------------------------
  1 Sabrina Anderson                   9.37    1.63m    9.81m    4.83m  2:36.34
    Slippery Rock                            5-04.25 32-02.25 15-10.25         
    SR Team Points: 10        3252    (834)    (771)    (517)    (514)    (616)
                              -------------------------------------------------
  2 Angela McCowin                     8.98    1.54m    9.26m    4.90m  2:36.70
    Seton Hill                                5-00.5 30-04.75    16-01         
    SR Team Points: 8         3204    (914)    (666)    (481)    (532)    (611)
                              -------------------------------------------------
  3 Lydia Werner                       9.18    1.51m    8.28m    4.74m  2:23.40
    Lock Haven                                4-11.5    27-02 15-06.75         
    FR Team Points: 6         3190    (873)    (632)    (417)    (490)    (778)
                              -------------------------------------------------
  4 McKenzie Fagan                     9.79    1.69m    7.97m    4.85m  2:38.47
    Kutztown                                  5-06.5 26-01.75    15-11         
    JR Team Points: 5         3101    (752)    (842)    (397)    (519)    (591)
                              -------------------------------------------------
  5 Erica Helm                         9.52    1.57m    9.55m    4.75m  2:42.88
    Shippensburg                             5-01.75    31-04    15-07         
    SO Team Points: 4         3037    (804)    (701)    (500)    (492)    (540)
                              -------------------------------------------------
  6 Alexis Palfey                      9.96    1.57m    9.02m    4.67m  2:36.98
    Lock Haven                               5-01.75 29-07.25    15-04         
    JR Team Points: 3         2966    (720)    (701)    (465)    (472)    (608)
                              -------------------------------------------------
  7 Kali Dawson                        9.64    1.60m    7.58m    4.68m  2:42.81
    Shippensburg                                5-03  24-10.5 15-04.25         
    SO Team Points: 2         2904    (781)    (736)    (372)    (474)    (541)
                              -------------------------------------------------
  8 Sarah Garner                       9.23    1.45m    8.91m    4.66m  2:44.63
    West Chester                                4-09 29-02.75  15-03.5         
    SR Team Points: 1         2876    (862)    (566)    (458)    (469)    (521)
                              -------------------------------------------------
  9 Michayla Weitman                   9.92    1.42m    7.87m    4.91m  2:30.62
    East Stroudsburg                         4-07.75    25-10  16-01.5         
    SO                        2872    (727)    (534)    (391)    (535)    (685)
                              -------------------------------------------------
 10 Caroline DiJiosia                  9.33    1.45m    8.04m    4.69m  2:39.59
    West Chester                                4-09  26-04.5 15-04.75         
    SO                        2865    (842)    (566)    (402)    (477)    (578)
                              -------------------------------------------------
 11 Autumn Crouse                      9.47    1.48m    7.88m    4.58m  2:40.87
    Kutztown                                 4-10.25 25-10.25  15-00.5         
    SR                        2816    (814)    (599)    (392)    (448)    (563)
                              -------------------------------------------------
 12 Katie Lippincott                  10.69    1.57m    9.68m    4.58m  2:48.89
    Pitt.-Johnstown                          5-01.75 31-09.25  15-00.5         
    SO                        2722    (589)    (701)    (509)    (448)    (475)
                              -------------------------------------------------
 13 Madie Tropp                        9.27    1.48m    6.92m    4.24m  2:44.89
    Millersville                             4-10.25  22-08.5    13-11         
    JR                        2665    (854)    (599)    (330)    (364)    (518)
                              -------------------------------------------------
 14 Sarah Toy                         10.00    1.36m    7.72m    4.38m  2:47.30
    Edinboro                                  4-05.5    25-04  14-04.5         
    FR                        2453    (712)    (470)    (381)    (398)    (492)
                              -------------------------------------------------
 15 Halle Leinhart                    11.31    1.33m    8.78m    4.10m  2:49.99
    Edinboro                                 4-04.25 28-09.75  13-05.5         
    FR                        2171    (487)    (439)    (450)    (331)    (464)
                              -------------------------------------------------
DNF Kaelyn Keane                      10.35    1.39m    9.40m    4.03m      DNS
    Slippery Rock                            4-06.75 30-10.25 13-02.75         
    JR                                (648)    (502)    (490)    (315)      (0)
                              -------------------------------------------------




                    Women - Team Rankings - 18 Events Scored
===============================================================================
    1) Shippensburg               115        2) Bloomsburg                111   
    3) Slippery Rock               92        4) California (Pa.)           63   
    5) East Stroudsburg            53        6) Kutztown                   49   
    7) West Chester                44        8) Seton Hill                 39   
    9) Indiana (Pa.)               36       10) Edinboro                   24   
   11) Lock Haven                  21       12) Millersville               18   
   13) Pitt.-Johnstown             17       14) Cheyney                    10   
   15) Mansfield                    5       15) Clarion                     5